Slavnostní uvedení biskupa Konzbula do úřadu

V den slavnosti diecézních patronů sv. Petra a Pavla 29. června 2022 při pontifikální bohoslužbě v 16.00 hodin nově jmenovaný 14. diecézní biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul kanonicky převezme vedení diecéze.

Videopozvánka na uvedení biskupa Konzbula do úřadu ZDE

Emeritní biskup a apoštolský administrátor sede vacante Vojtěch Cikrle při této příležitosti poděkuje za dvaatřicet let ve službě diecézního biskupa. Mši bude živě přenášet Televize Noe a Radio Proglas.

Vjezd na Petrov autem bude v tento den od 12 hodin umožněno pouze vybraným hostům. Využít k parkování je možné například Domini Park (z ulice Husovy) nebo Velký Špalíček.

Otec biskup Pavel komentoval na facebooku svoje jmenování způsobem sobě vlastním: „Tak Litomyšl přišla o svého titulárního biskupa, to mne mrzí.“

Provázejme jej svými modlitbami: 

Může jít o obrázek 1 osobě a textu