Ježíš je náš pravý král – postní projekt 2022

Stěžejním motivem je scéna slavného Ježíšova vjezdu do Jeruzaléma na oslátku. Tato událost, která se stala před mnoha lety, je výzvou i pro nás. Je Ježíš opravdu králem našeho života? Toužíme po tom, aby jím byl? Co máme pro to udělat? Během postní doby chceme na tyto otázky nalézat odpovědi a symbolicky se přidat k těm, kdo vítali Ježíše u bran Jeruzaléma jako svého Krále a Mesiáše.

Zde je ke stažení  podrobný popis projektu a zde je nástěnka pro inspiraci.


Další přílohy ke stažení:
1. obrázek Ježíše na oslátku světlejšítmavší
2. obrázky scenérie jeruzalémských hradeb k rozstříhání černobílebarevnězídka
3. kartičky s náměty pro postní týdny, ve dvou variantách dospělí + mládežděti

převzato z webu katechetického centra Brněnského biskupství

Náhled