Farní knihovna

Zveme vás do farní knihovny, která je otevřena každou neděli po ranní mši svaté a po půl deváté, to je asi od čtvrt na devět do desáté hodiny. V tento čas knížky půjčuje některý z knihovníků. V případě, že si někdo zapůjčí knihu v nepřítomnosti knihovníka, prosíme, aby se zapsal do Knihy výpůjček, která se bude povalovat na některém volném místě. Při zařazování knih zpět do knihovny dbejte prosím pořádku dle signatury. O toto prosíme pro již zmíněnou přehlednost knihovny a také proto, že při jejím pořádání vznikl u nás jistý pedantismus, který se projeví frustrací při každém nepořádku. Tímto děkujeme.

Knížky v seznamu i v knihovně jsou uspořádány do několika oddílů (např. Beletrie, Poezie, Manželství,… ) a v nich abecedně dle příjmení autora. Velké písmeno oddílu a první tři písmena ve jménu autora tvoří pak signaturu (štítek na hřbetě knihy), která slouží k přehlednosti a rychlé orientaci.

Budeme rádi, když si budete knížky půjčovat a číst je, protože od toho tu jsou. Moc by nás mrzelo, kdyby si někdo nemohl knihu půjčit jenom proto, že nemůže dojít na faru do knihovny. Pro tento případ a jiné potřeby uvádíme naše e-mailové adresy a telefonní čísla:

honza.votava@volny.cz  606 449 334

mirek.votava@gmail.com  603 163 683

Vaši knihovníci Honza a Mirek Votavovi

Michail Ševeljov: Nejsem Rus

Jak se to mohlo stát? Kde se stala chyba? Ano, bylo to naše mlčení, naše lhostejnost a pohodlnost, která umožnila, aby se stav věcí veřejných dostal až sem. To je Ševeljovova odpověď z roku dva tisíce patnáct.

Apofthegmata

O existenci pouštních otců jsem se dozvěděl z knih Anselma Grüna, které máme u nás v knihovně.

Jim Bishop: Den, kdy zemřel Kristus

Tato kniha nabízí autentický pohled na poslední hodiny Ježíšova života. Děj začíná v 6 hodin večer, kdy podle židovské tradice začíná nový den, a odvíjí se až do posledních okamžiků Kristovy smrti.

Katalog farní knihovny