Postní projekt pro malé i velké

Postní hra

Milé děti, milí farníci,

symbolem letošní postní hry pro děti i dospělé je voda – připomíná nám náš křest, tiší žízeň, dává život, očišťuje, uzdravuje a zavlažuje. Ježíš slibuje, že voda, kterou dává on, se v každém člověku stane pramenem tryskajícím do života věčného. Studna s „vodou života“ bude během postní doby obrazem Boží lásky a podpory, kterou u Ježíše můžeme načerpat. Kapky, jimiž budeme společně naplňovat prázdný džbán, znázorňují naši ochotu dát se Ježíši k dispozici pro jeho záměry, aby i v nás mohl „vytrysknout pramen Ježíšovy vody života“, který má sílu uzdravovat náš svět.

Pravidla hry:

V kostele je připravena studna s vodou a prázdný džbán. Zároveň jsou zde 2 misky s úmysly na každý týden (pro děti a pro dospělé). Společně se budeme snažit naplnit prázdný džbán vodou ze studny.

Vezmi si domů jednu kartičku s úmyslem a pokus se celý týden dělat to, co je na ní napsáno. 

Každou postní neděli budou v kostele nachystané nové kartičky.

Pokud se ti podaří vybraný úmysl plnit, následující neděli naber kapku vody ze studny a dej ji do skleněného džbánu.

Naplněný džbán znamená, že přijetím Ježíšovy nabídky se v nás mohou udát velké změny. A také můžeme silněji pocítit, jak nás Bůh používá pro své záměry. Přejme si, aby k tomu náš postní projekt přispěl.

úmysly děti květná neděle

úmysly dospělí květná neděle

úmysly děti 5 týden

úmysly dospělí 5 týden

úmysly děti 4 týden

úmysly dospělí 4 týden

úmysly děti 3 týden

úmysly dospělí 3 týden

úmysly děti 2 týden

úmysly dospělí 2 týden

úmysly děti 1 týden

úmysly dospělí 1 týden