Tipy k prožívání adventu

Roráty

V našem kostele jsou roráty vždy v pondělí, čtvrtek a sobotu  v 6,30, v sobotu pouze při svíčkách. 

Adventní hra nejen pro děti

Na oltáři Svaté Rodiny jsou jesličky, do kterých můžete přidávat svoje postavičky viz u-jesli-se-svatym-Frantiskem-namet-k-proziti-adventu-2023/

Putování ikony Svaté rodiny

Ve farnosti bude po celý advent až do svátku Svaté rodiny, putovat ikona Svaté rodiny. Předávání bude probíhat vždy v neděli a ve středu. Zájemci o využití této příležitosti k modlitbě za rodiny z farnosti se mohou zapsat do tabulky na oltáři Sv. Rodiny.

Průvodce adventem

Tištěný průvodce je k dispozici vzadu v kostele, nebo si jej můžete stáhnout/aktualizovat do mobilu jako aplikaci. 

Online exercicie

Karmelitáni z Rakouska nabízejí zasílání textů k rozjímání. Přihlásit se můžete na www.exercicie-online.karmel.at

Nedělní kázání z farnosti Vodňany

káže P. Josef Prokeš

Očekávání Vánoc

Kniha Richarda Rohra Očekávání Vánoc nabízí zamyšlení na každý den adventu. Vychází z liturgických čtení a vybízí k dospělému prožívání adventu i Vánoc. https://eshop.cirkev.cz/knihy/ocekavani-vanoc_6887

Advent s duchovními filmy aneb křesťanský NETFLIX

Od 1.12. se spouští nová streamovací platforma s křesťanskými filmy, seriály a dokumenty – FILMANA . Je možné toto dílo podpořit dárcovským příspěvkem, nebo formou předplatného. Také můžete předplatné věnovat někomu jako dárek.