Ohlášky 21. 7. 2024

Ohlášky 21.7.2024

Dnes je 16. neděle v mezidobí.

Od 18:30 je nedělní tichá adorace za obnovu víry ve farnosti a povolání ke kněžské a jáhenské službě.

Bohoslužby v příštím týdnu budou v prázdninovém režimu, tj. ve středu a v pátek v 18:00, ve čtvrtek a v sobotu v 7:00, v neděli v 7:15 a 9:00, navíc bude mše sv. v úterý v 18:00.

Na 24hodinovou adoraci, která začíná v pátek 26. července po mši sv. a bude zakončena v sobotu 27. července v 19:00, se můžete zapisovat na odkazu adorace24.

V sobotu v 9:00 se v kostele sejdou Děti víry.

Prosíme o materiální pomoc na farní tábor od neděle 28. 7. do neděle 4. 8. Na oltáři sv. Rodiny je seznam s potřebnými věcmi a jejich množstvím. Můžete je do 26. 7. přinášet do sakristie. Je tam rovněž košíček, pokud by někdo chtěl přispět finančně. Přispějte, prosím, jenom v případě, že vám to dává smysl a udělá vám to radost 😊 Veliké díky za každou formu pomoci.

Svátek patrona řečkovické farnosti sv. Vavřince oslavíme tradičně s jáhny brněnské diecéze v sobotu 10. srpna při mši sv. v 10:00. Vzhledem k tomu, že tentokrát bude hlavním celebrantem brněnský biskup Pavel Konzbul, počítáme s větším počtem jáhnů a jejich rodinných příslušníků. Oběd si necháme přivézt, ale budeme potřebovat několik pomocníků na obsluhu, také prosíme naše šikovné pekařky a pekaře o napečení sladkých dobrot. Kdo by mohl některou z těchto služeb nabídnout, prosíme, přijďte se po mši sv. domluvit do sakristie.

V termínu od středy 21. do soboty 24. srpna se uskuteční 24. ročník pěší pouti na Velehrad. Letos opět vychází proud i z Řečkovic. Podrobnosti jsou na plakátu a stránkách farnosti. Zájemci hlaste se u otce Michala.