Sobotní seminář a workshop s Josefem Byrtusem

V sobotu 16.11.2024 od 9 hod v našem kostele sv. Vavřince:

– AVINU aneb OTČENÁŠ – přednáška a workshop o tom, jak hebrejský Otčenáš vypovídá o vztahu nebeského Otce ke mně a mém místě v životě

– KADOŠ znamená SVATÝ – přednáška a workshop o hlubším smyslu svatosti v hebrejském jazyce

– kapacita je limitována pouze kapacitou kostela,  na seminář se není nutné předem přihlašovat

Ing. Mgr. Josef Byrtus (narozen 1964) je učitel z Jablunkova u Českého Těšína, který se zabývá studiem judaismu, hebrejštiny a příbuzných oborů. Souběžně s oficiálním vysokoškolským studiem absolvoval v letech 1984-1988 tajný teologický seminář ThDr. Josefa Zvěřiny a po revoluci nastoupil v r. 1990 na znovu otevřenou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, kde absolvoval magisterské studium v r. 1995. Napsal několik knih – např. „Židé v Jablunkově“, „Cesta k sobě“ a „AVINU – Otčenáš aneb cesta za mystikou modlitby“.

Je to muž víry, muž odvážný, bohabojný, obdarovaný a dobrý. Pro mě osobně je vzorem a inspirací v mnohém. Přivítat ho v naší farnosti je pro mě velkou ctí a potěšením.

MUDr. Radim Němeček, Ph.D., farnost Brno – Řečkovice

workshop Byrtus sobota