Národní týden manželství

Letošní ročník národního týdne manželství nese motto Ztráty a nálezy.

V týdnu od 14. do 20. 2. 2022 proběhne v jeho rámci po celé České republice více než 60 akcí.

Přednášky, valentýnské venkovní stezky pro páry, desítky kurzů pro manželské páry, setkání pro ty, kdo se na manželství teprve připravují, valentýnské poutě, obnovy manželských slibů, instalace výstavy názor dětí na téma láska a vztah mezi rodiči a mnoho dalších off-line i online akcí je možné najít na webu www.tydenmanzelstvi.cz

Proč motto Ztráty a nálezy?

Možná jsme v našem vztahu něco ztratili a potřebujeme to znovu najít a obnovit? Pro jiné je třeba manželství strašákem, díky kterému ztratí mnoho ze své nezávislosti, svobody, životního stylu a možností. Co jedinečného naopak ale v manželství získáváme? Co nalezneme tím, že něco ztratíme nebo se toho vzdáme?

Nepomáhá nám manželství ztratit iluze o sobě samých a lépe porozumět sobě ve svých údolích i vrcholech – najít sami sebe? Jak najít vzájemnou úctu a cit tam, kde se vytrácí nebo se ztratily úplně? Jak se vyrovnat se ztrátou partnera, kterou během epidemie prožilo mnoho manželů a najít sílu jít dál? Jak najít nový směr v manželství, když naše děti vylétly z hnízda a my ztratili středobod, jemuž jsme věnovali většinu naší péče a energie.

Motto NTM nese mnoho významů a věříme, že si najdete i ten, který bude inspirovat právě vás.

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt také na facebooku 

www.facebook.com/tydenmanzelstvi