Ohlášky 17. 3. 2024

Dnes je 5. neděle postní.

Při mši sv. v 10:00 budou představeni letošní prvokomunikanti. Na oltáři sv. Kříže si můžete vylosovat prvokomunikanta, za kterého se až do 1. sv. přijímání budete modlit.

Do farní kavárny zve farní buňka, na službu v dalších týdnech se můžete zapsat do tabulky na stránkách farnosti.

Křížovou cestu od 17:30 povedou maminky, příští neděli děti.

Srdečně zveme od 16:00 do herny na besedu o misiích v Mongolsku se Zdislavou Suchou – plakáty jsou na nástěnkách a od 18:30  na  adoraci se zpěvy
z Taizé.

Na oltáři Sv. Rodiny si můžete vylosovat rodinu za kterou se budete příští týden modlit a také se zapsat do archu na týden od 24. března.

Mše sv. v týdnu budou v běžném pořadu, navíc bude mše sv. v pondělí v 11:00 u příležitosti setkání společenství vdov Čech a Moravy s biskupem Mons.Pavlem Posádem.

V úterý je Slavnost sv. Josefa.

Ve středu je mše sv. zaměřená na děti, po mši sv. bude další setkání intenzivní přípravy  na 1. sv. přijímání a od 19:30 setkání ekonomické rady farnosti.

Ve čtvrtek bude po mši sv. společenství seniorů, téma Bůh v mém životě.

Od čtvrtka, kdy bude od 17:00 do 19:00 přítomno více zpovědníků, je rozšířená příležitost přistoupit ke svátosti smíření – rozpis je na nástěnce v kostele, v Rožni a na farním webu.

V pátek je v kostele od 17:30 křížová cesta. Sraz na tradiční venkovní modlitbu křížové cesty na Medlánecké kopce je ve 20:20 v Medlánkách u kříže na Turistické ulici.

Na 24hodinovou adoraci, která začíná v pátek 22. března v 19:00 a bude zakončena v sobotu 23. března v 19:00, se můžete zapisovat na odkazu adorace24.

Na pašijové hry do Žďáru nabízíme možnost společného odjezdu auty a to v úterý 26.3. v 18:30 od kostela. Zájemci hlaste se u o.Michala.

27. dubna se koná v Rajhradě diecézní ministrantská pouť. Registrace na tomto odkazu je nutná do 27. března. Plakát pro ministranty je na nástěnce v sakristii.

Příští neděle je Květná, přineste si ratolesti na posvěcení, také můžete u sakristie odevzdat ke zlikvidování ty loňské.

Uzávěrka Rožně je v pátek 22. března. Ještě je možno nahlásit úmysl mše sv. na květen a červen.

Jsme pozváni k setkání nad souhrnnou zprávou biskupské synody. Mohou se zapojit i ti, kdo se neúčastnili první fáze synody. Podrobnosti na webu farnosti nebo u Pavla Rejmana (603 171 286, prejman@seznam.cz).

Zveme vás na 3 denní farní výlet do Novohradských hor a Rakouska v termínu 10. – 12.5. Bližší informace na stolečku pod kůrem, nebo u Moniky Matalové a Pavla Olbricha.